Energio je novou spoločnosťou z hľadiska solárnej energie, ale starou z hľadiska obchodných skúseností. Pre vysvetlenie, naša spoločnosť fungje už 15 rokov, ale nesie nové meno a vynovený imidž.

Pôvodná spoločnosť, Frigera Slovakia bola založená v roku 1996 ako pobočka českej firmy Frigera Kolín a stala sa jej oficiálnym zástupcom na slovenskom trhu. Tradícia materskej firmy Frigera Kolín siaha až do roku 1924, keď ju jej priamy predchodca prebral od spoločnosti pôvodne vlastnenej firmou General Motors, v ktorej sa okrem áut vyrábali aj chladiarenské zariadenia.

Hlavnou náplňou činnosti firmy Frigera Slovakia po jej založení v roku 1996 bola montáž komerčných a priemyselných chladiarenských zariadení. Od roku 2003 firma rozšírila svoju činnosť o distribúciu a montáž izolačných panelov a priemyselných hál. Nekôr, v roku 2009 sa Frigera začala zaoberať fotovoltickými systémami, ktoré sa čoskoro vďaka rýchlej miere rastu stali jedno z hlavnoých činnosťí spoločnosti.

V roku 2010 sme sa rozhodli pre zmenu názvu na Energio, kedže nové meno lepšie vystihuje všetky stránky nášho podnikania v súčasnosti..