Komfortná

Perfektná teplota a vlhkosť,
po celý rok.

Zdravá

Ochladzujte 100 % čistým, čerstvým a filtrovaným vonkajším vzduchom.

Udržateľná

Alternatíva šetrná k životnému prostrediu, 90 % nižšia spotreba energií.

Zvyšuje produktivitu

Zníženie teploty s každým stupňom
nad 22 °C zvyšuje produktivitu o 2 %.
Adiabatické chladenie Intrcooll pre priemysel
114%

Až 114 % lepšia efektivita.

Adiabatické chladenie Intrcooll pre priemysel
7°C

Až o 7 °C nižšie teploty.

Adiabatické chladenie Intrcooll pre priemysel
60%

Až o 60 % nižšie zvýšenie vlhkosti.

Adiabatické chladenie Intrcooll pre priemysel
30%

Až o 30 % nižšia spotreba vody.

Patentované dvojstupňové adiabatické chladenie od firmy Oxycom

Produkty IntrCooll fungujú na základe prírodného princípu odparovania vody. Oxycom dotiahol adiabatické chladenie na ďalšiu úroveň pomocou jedinečného dvojstupňového nepriameho/priameho adiabatického chladenia.

IntrCooll prirodzene ochladzuje vodu a používa ju na ďalšie ochladzovanie vzduchu.

Výsledok: nižšia vlhkosť a optimálne pohodlie.

Ideálne pre vašu spoločnosť

Naše rozsiahle odborné znalosti a skúsenosti z nás robia perfektného partnera v šetrení. Po dôkladnej analýze vašej jedinečnej situácie sa poradíme s inštalačným technikom a vašimi odborníkmi. Určíme, ako integrovať IntrCooll do vašej továrne.

Jedinečné modulárne koncepcie spoločnosti Oxycom nám umožňujú rýchlo vytvoriť optimálne pracovné prostredie.

Zvýšte produktivitu

Pri teplotách nad 22 °C klesá produktivita vašich
zamestnancov o 2 % na stupeň. IntrCooll zaisťuje efektívne chladenie a optimálne pracovné podmienky, dokonca aj v extrémne horúcich dňoch a pri vysokom tepelnom zaťažení.

Chladenie čerstvým vzduchom

IntrCooll chladí 100% čerstvým a filtrovaným vonkajším vzduchom. Neustále vetrá, vzduch v miestnosti vymení niekoľkokrát za hodinu. Prispieva to k pohodliu a pohode vašich zamestnancov.

Objavte bezkonkurenčný výkon
technológie IntrCooll

IntrCooll Standard

IntrCooll Plus

Menovitý prietok vzduchu

6000 m³/h pri tlaku 80 Pa 14000 m³/h pri tlaku 80 Pa

Menovitý príkon

1700 watt @ pri tlaku 80 Pa 4800 watt @ pri tlaku 170 Pa

Efektivita

Až do 114% Až do 114%

EER (energetická efektivita)

Až do 40
(Až do 136 BTU / Wh)
Až do 40
(Až do 136 BTU / Wh)

Rozmery

1394 mm x 1394 mm x 1074 mm 2070 mm x 2070 mm x 1460 mm

Váha (suchá / prevádzková), bez príslušenstva

225 kg / 325 kg 425 kg / 550 kg

AKO TO FUNGUJE?

Pohodlná klíma po celý rok

Ventilácia

Zdravá vnútorná klíma je nevyhnutná pre blaho vašich zamestnancov. V lete používa IntrCooll počas voľného chladenia a chladenia 100 % čerstvý vonkajší vzduch. Vetraním výrobnej haly niekoľkokrát za hodinu máte vždy istotu optimálnej kvality vzduchu. Počet výmen vzduchu v chladnejších obdobiach závisí od množstva dostupného vnútorného tepla. V prípade použitia voliteľného modulu rekuperácie tepla sa počet výmen vzduchu maximalizuje.

Filtrácia

Nemusíte si to uvedomovať, ale vonkajší vzduch nie je vždy čistý. „Čerstvý“ vzduch môže byť znečistený napríklad peľom, (jemným) prachom, výfukovými plynmi, baktériami a spórami plesní. IntrCooll vždy čistí privádzaný čerstvý vzduch predtým, ako je vháňaný do chladeného priestoru. V chladnejších obdobiach môžeme tiež zaručiť bezprašnú vnútornú klímu filtráciou vzduchu recirkulovaného modulom pre rekuperáciu tepla a kúrenie. Stupeň filtrovania závisí od vybranej triedy filtra.

Rekuperácia tepla

Vnútorné teplo generované strojmi, procesmi, kúrením, osvetlením a ľuďmi prirodzene stúpa smerom k stropu. Voliteľný modul rekuperácie tepla IntrCooll opätovne využíva toto zvyškové teplo. IntrCooll udržiava teploty vo vašej hale stabilné, dodáva predhriaty vzduch a zaručuje fúkanie bez prievanu. Horizontálne teplotné vrstvy vo vašej výrobnej oblasti sú prerušené (narušené vrstvenie) a minimalizuje sa rozdiel teplôt strechy (medzi vnútornou a vonkajšou). To vedie k menším stratám tepla, a preto poskytuje značné úspory.

Kúrenie

Ak nie je k dispozícii žiadny vykurovací systém (vzduch) a vnútorné teplo uvoľňované zo strojov je nedostatočné, môže byť modul pre rekuperáciu tepla vybavený aj vykurovacím telesom. Tento modul zohreje teplý recirkulačný vzduch zhromaždený pod stropom. Vytvorí sa príjemná pracovná teplota. Modul je možné kombinovať so všetkými bežnými spôsobmi vykurovania, ako sú plynové, elektrické alebo tepelné čerpadlo. Regulácia vykurovacieho systému je štandardne pripravená, aby sa zabránilo zbytočnému vykurovaniu.


Voľné chladenie

Chladenie výrobných priestorov môže byť potrebné dokonca aj na jar, v zime alebo na jeseň. Napriek nízkym vonkajším teplotám sa vnútorná teplota môže nepohodlne zvýšiť. Toto vnútorné teplo je spôsobené strojmi, procesmi a slnečným žiarením z okien a svetlíkov. Na rozdiel od tradičných chladiacich systémov, ako je klimatizácia, kde sa vzduch hlavne recykluje, inteligentne používame len vonkajší vzduch bez chladenia. To nám umožňuje „bezplatne“ chladiť a vetrať vaše priestory.

Nepriame/priame adiabatické chladenie

Keď sa vonkajšia teplota ďalej zvyšuje, systém sa prepne na dvojstupňové adiabatické chladenie. Prvý nepriamy adiabatický „chladiaci krok“ používa studenú recirkulačnú vodu na predchladenie okolitého vzduchu. Pretože nie je pridávaná žiadna vlhkosť, vzduch má pri výstupe z výmenníka tepla nižšiu teplotu ako vonkajší vzduch. Druhý priamy adiabatický „krok chladenia“ ochladzuje vzduch ešte ďalej prostredníctvom Oxyvapu patentovaného spoločnosťou Oxycom. Kombinovaná účinnosť sa zvyšuje na 114 %.

Príslušenstvo a možnosti

Chcete mať diaľkové ovládanie pre vaše jednotky IntrCooll? Možnosť sledovať a ovládať pomocou tabletu, smartfónu alebo počítača kdekoľvek na svete?

Oxycom ponúka príslušenstvo a možnosti pre kompletné riešenia.

Zaujala Vás naša ponuka?

Sme tu pre Vás, pripravení poskytnúť Vám prvotriedne služby a produkty.
Neváhajte nás preto kontaktovať. Využite kontaktný formulár alebo nám zavolajte.
Tešíme sa na hodnotnú spoluprácu.