Chladené a mrazené sklady

Návrhy a realizácie chladených či mrazených skladov a hál.
Ponúkame riešenia pre logistické centrá aj pre menšie sklady, či časti skladov.

RIEŠENIA CHLADENÝCH A MRAZENÝCH SKLADOV

Čo je chladený sklad?


Chladený sklad je priestor alebo časť budovy obmedzená na určité podmienky prostredia aby sme zachovali bezpečnosť a životnosť tovaru.

Spoločnosť Energio sa už viac ako 25 rokov zaoberá výstavbou chladiarenských a mraziarenských skladov. Za pomoci použitia kvalitných sendvičových panelov, dverí a chladiarenskej technológie vieme postaviť sklad každej veľkosti.

Čo skladujeme v chladiacom boxe?

Produkty ktoré by sa mohli znehodnotiť pri izbovej teplote potrebujú bezpečné skladovanie v chlade alebo v mraze.

  • Potraviny: všetko čo si človek kúpi v supermarkete a skladuje v chladničke, určite putuje práve z chladeného skladu. Sú to mliečne výrobky, mäso, zelenina a ovocie (viď sekciu sklady ovocia a zeleniny), zmrzlina atď. Tým že koncové maloobchodné predajne sú vzdialené od výrobných prevádzok, tieto produkty sa ukladajú v chladených a mrazených boxoch alebo distribučných centrách.
  • Kvety a rastliny: Chladené sklady majú taktiež sekcie pre rastliny. Živé kvety ale aj priesady rôznych rastlín sú častokrát skladované pri nízkych teplotách pre predĺženie ich života alebo zabránenie vyklíčeniu semien.
  • Umelecké diela: Do chladených priestorov sa dostávajú aj diela tvorené z prírodných vlákien, kde okolitá teplota zabraňuje ich znehodnoteniu.
  • Farmaceutiká: Do chladeného skladu sa dostávajú liečivá (viď sekciu Zdravotníctvo)

Teploty v chladiacich a mraziacich skladoch

Každý druh tovaru si vyžaduje rôzne teploty. Pri ovocí a zelenine potrebujeme približne 12 °C, pri mäsových výrobkoch 2 °C, a pri mrazených produktoch -20 °C. Vďaka dnešným technológiám nie je problém zabezpečiť udržanie akejkoľvek teploty.

Našim zákazníkom ponúkame chladené a mrazené sklady od najmenších boxov pre malé reštaurácie, cez veľké niekoľko sto m³ priestory, až po distribučné centrá.

PESTRÁ PONUKA PRODUKTOV PRE CHLADENÉ A MRAZENÉ SKLADY

Produkty využívané v chladených a mrazených skladoch


ZAUJALA VÁS PONUKA CHLADENÝCH SKLADOV?

Kontaktujte nás

Máte záujem o naše riešenia, alebo otázku ohľadom chladiacej techniky? Napíšte alebo zavolajte nám.